• kristi

  01.08.07 21:48

  Küsimus selline,et kas keegi teab,kuidas mõjub radoon pankranniku ja pangapealse elurajoonis. Seal müüakse päris palju,kas väikese lapsega oleks mõistlik seal elada? Kui palju aitavad radoonitõkked?

 • Radoon

  05.08.07 20:40

  Radooni leidub minu teada tervel Eesti põhjarannikul.
  Kui maja on sellele vastavalt ehitatud, siis ei tohiks probleemi olla.
  Kuidas, seda peab küsima küll spetsialistide käest. Insenerid peaks seda teadma, arhitektid on rumalamad, nemad ei pruugi sellest midagi teadma. Nad sellised rohkem loomeinimesed.

 • Jaanus

  06.08.07 08:34

  Elan Pangapealsel ja lasin teha ka radoonikontrolli ca 2 aastat tagasi. Majal pole pandud spetsiaalseid radoonikaitseid kuid tulemus jäi alla lubatud piiri. Katse tegin talvel s.t. tubasid ei tuulutanud samal ajal pikalt.

 • Kristile

  18.10.08 15:14

  Radoonist on tehtud mingi hirmutav legend. Reaalsus on aga selline et mitte maapinnast eluruumidesse imbuv radoon pole nii ohtlik, kuna ruumides mingi ventilatsioon ikka mingil viisil toimib. Küll saab inimene oma laksu kätte dushi all käies. Radoon seob end hästi veega meie põhjavetes ja niisama ta sealt välja ei lähe. Radooni molekuli lõhenemisaeg on ligi 4 ööpäeva. Küll hakkavad radooni molekulid veest lahkuma, kui vesi dushist pihustub. Ja sealt hingam inimene selle mürgise gaasi enesele sisse. Eestis ei ole radoon mitte vaid põhja-eesti probleem, vaid terve Eesti mure http://www.envir.ee/orb.aw/class=file/action=preview/id=937031/radooni... Radooni veest eemaldab spets aparaat www.radonett.se ja maksavad need asjad üsna head hinda. Kui mina seda veestradooniemmaldamise asja uurisin siis tegeles sellega Fireinvest nimeline firma ja asjaga olid nad kursis üsna hästi. Toona asusid nad Tallinnas, Tondil aga nüüdseks on nad kuhugi kolinud. Kui sul huvi, küll suudad siis mingi telefoni numbri netist ikka leida.

 • Peeter

  peeter@tal...

  03.03.09 15:56

  Radoon tekib loodusliku uraani lagunemisel ja seda leidub kõikjal maapinnas. Me võime sisse hingata nii otse maapinnast tulnud kui ka veest või ehitusmaterjalidest eraldunud radooni. Radooni lagunemisel tekib alfakiirgus ja see mõjub organismile peamiselt just sissehingatava õhu kaudu. Välisõhus on kontsentratsioon tavaliselt väike ja tervisele mõju ei avalda. Kuid ruumides võib gaas koguneda ja suurte kontsentratsioonide korral õhus suureneb inimestel kopsuvähki haigestumise risk.
  Radooni vastu elamutes saab hõlpsasti võidelda, kuid enne seda peab teadma kas ja kuipalju radooni õhus on. Seda saab kergesti kindlaks määrata radoonimonitoriga, mis asetsetakse eluruumi ja mille tabloo näitab keskmist radoonisisaldust õhus. Kuna radooni eraldub tavaliselt vähe ja väga tsükliliselt, siis seda täpsema näidu saame, mida pikemalt mõõdame. Minimaalne mõõteaeg on 1 nädal, kuid pidev radoonikontsentratsiooni jälgimine on siiski parim viis õiget tulemust saada.
  Kui kellelgi on huvi radooni oma kodus otsima hakata, siis seadmeid saab osta või laenata Taldent OÜ-st, helistades tel. 50 30 540, e-mail peeter@taldent.ee. Lähemat infot veel siit www.taldent.ee/radoon

 • andre

  a252375@ho...

  31.10.09 21:38

  tean üks veefilter joogivee jaoks nimega "espring"- puhastab rodoonist ja tema jaagid

Uus postitus