• Helery

  20.04.09 17:10

  Ilma maakleri vahenduseta üürimist on kajastatud juba mitmes teemas. Ma ei hakkaks siinkohal sugugi mitte arutlema teemal, kas maakler ikka on tasu välja teeninud või milline tehingu osapool peaks summa oma taskust välja käima.

  Tean lihtsalt, et mulle kui üürnikule, on üsna raske lisaks kolimiskuludele ja esimese kuu üürile ja garantiirahale maksta veel ka maakleritasu. Fakt.

  Samuti tahaksin oma uude tulevasse koju sisse kolides suhelda otse omanikuga, et saada usaldusväärset infot teadmaks, kes on minu naabrid, millised on korteri head ja vead. Samuti võiksime mina ja omanik pisut ju teada üksteise tausta, et osata otsustada, kas üürisuhe saab kenasti toimima või mitte. Seda nii ühelt kui teiselt poolt. Seni on mul vedanud nii naabrite kui korteriomanikuga, kuid kõigil just nii hästi ei vea:) Olemas on nii jubedaid üürnikke kui omanikke. Rääkimata naabritest:)

  Niisiis võiks siia kirjutada nii omanikud kui korteriotsijad, kes hea meelega kolmanda osapoole vahelt välja jätaks.

 • Helery

  20.04.09 17:23

  Minu üürileping lõpeb juuni keskpaigas ja ehkki olen praeguses kohas päris rahul, tuleb kolida. Seega hakkan varakult maad kuulama -

  otsin alates mai lõpust/juuni keskpaigast 2 toalist ahiküttega, kena, puhast, sooja ja pesemisvõimalusega korterit TARTUS. Võiks olla möbleeritud. Ja renoveeritud:) Ja aiaga. Kenas vaikses linnajaos (Karlova oleks parim:) või kesklinnas. Olen töötav ja stabiilse sissetulekuga, igati viisakas üürnik. Leping pikemaks ajaks. Kui vaja, võin teha ka veidi "ilu"remonti. Üür kuni 3000.-

 • Väike arvamus omaniku poole pealt

  14.05.09 11:45

  Arvamus omaniku poole pealt. Annan üürile oma kahte Tallinna paneelmaja korterikest juba üle viie aasta. Esimesed neli aastat otsustasin kindlalt ise otse korterit välja üürida. Kahju oli üürnikust, kes maakleritasu pidi maksma. Kuidagi on sattunud aga nii, et minu arvamus inimestest, kes otsivad spetsiifiliselt korterit otse omanikult, on hakanud kahjuks kahanema. Omaniku poole pealt peaks see olema tegelikult märk nende inimeste maksevõimest ja ka mingil määral stabiilsusest. Minu üürnikud on vaatamata sellele, et nad on väga kenad inimesed, otsustanud alati peale aasta lõppemist välja kolida. Kusjuures korteri hind ja kvaliteet on pehmelt öeldes tõesti paigas. Milles siis asi võiks olla, küsisin endalt sellel aastal kui jälle mõlemast korterist välja koliti. Aga äkki on asi just maakleri puudumises…? Maakleritasu võiks ju olla just üheks faktoritest, mis ehk üürnikku natuke distsiplineerib? Veel olen ka õppinud, et otse välja üürimisega on seotud ka suht suured kulud. Netis kuulutamine on omanikele võrreldes maakleritega ikka väga kallis, mul puudub potentsiaalsete üürnike võrgustik, ehk inimese leidmine võtab mul kindlasti kordades rohkem aega … Võtsin kokku näiteks oma kulud selle nelja aasta jooksul. Keskmiselt on otse välja üürimine mulle maksma läinud 1200 - 1600 krooni aastas, st nii 6000 krooni umber kokku. Ja ükski üürnik ei ole mulle nõus neid kulusid kompenseerima…

 • to arvamus omanike poole pealt

  14.05.09 12:32

  üüri välja kuidas tahad..aga lihtsalt pakkumine, kus üürileandja peaks maakleritasu maksma ei ole konkurentsivõimeline..pakkumiste hulk on nii suur, et selgelt on tugevam pool üürilevõtja.See, et inimene ei taha maaklerile olematu ja mittevajaliku teenuse eest maksta ei näita inimese maksevõimet vaid tema arukust majanduslikus mõtlemises. Kui soovite inimese maksevõimet proovile panna eks küsige 2 või 3 kuu üürisumma tagatisrahaks.

 • Unihiir

  14.05.09 15:30

  re: Väike arvamus omaniku poole pealt

  >>Maakleritasu võiks ju olla just üheks faktoritest, mis ehk üürnikku natuke distsiplineerib?
  Maakleritasu on üürnikule mahavisatud raha, kui sa ei saa kuulutamisega hakkama, osta teenust ja maksa ISE!

  >>mul puudub potentsiaalsete üürnike võrgustik, ehk inimese leidmine võtab mul kindlasti kordades rohkem aega
  Mingi "üürnike võrgustiku nimekiri" on haige müüt ja lollide omanike püüdmine.

  Isiklik kogemus: sai käidud korterit vaatamas, sobis, maakler tahtis saada vahendustasu 1 kuu üüriraha, saatsin maakleri kukele, maakler saatis minu kukele, omanik tahtis teada miks ma enam üürida ei taha, selgitasin ja saatsin omaniku kukele -> omanik saatis maakleri kukele. Kõik õnnelikud :)

 • Robert

  26.05.09 06:22

  Olen ka seda meelt, et kui omanik tahab üürniku maksevõimet proovida, siis võtku parem suurem tagatisraha, kui miskile kasutule odratolgusele seda üürnik kinkima peab.

  vabandust "maaklerid", kuid just kasutud odratolgused te olete. Enamus teist võiks rahumeeli Türisalupanga klientideks hakata. Eesti majadus ainult võidaks sellest.

 • Signe

  raunox@yah...

  26.05.09 13:02

  Otsin pikajalisele üürile maja või majaosa (2 aastat ja enam) otse omanikult, piirkond Piritast Viimsini. Maksimum suurus 200m2, vann ja oma aed.

  Olemas eelmiselt omanikult soovituskiri maksekäitumise ja maja korrashoiu kohta. Alates Juulist sisekolimis soov. Köögimööbli ja tehnika vajadus, muu mööbel endal olemas.
  kontakt meil - raunox@yahoo.com

 • Rax

  26.05.09 14:04

  Tere
  Sooviks üürida korralikku ja puhast möbleeritud 3 toalist korterit Tallinnas Mustamäe või Kristiine linnaosas alates augusti algus (juuli lõpp).
  Kontakt rax_83@hotmail.com

 • Liina

  silverfing...

  08.06.09 15:56

  Otsin samuti pikemaks ajaks maja, majaosa või korterit aiaga. Tartus, otse omanikult. Olen korralik töötav naine. KIIRE!

 • Asta

  azta@hot.e...

  15.06.09 10:27

  Tere
  Üürin välja korterit vaikses linnaosas Karlovas. Korteris asub kahekorruselises puumajas esimesel korrusel. Korter on kahetoaline ning on värkelt remonditud. Pesemisvõimalused on olemas ning kütteliigiks on ahiküte. On olemas ka õu. Üür on 3000kr.

 • Andres

  moridio@gm...

  15.06.09 21:49

  Soovin alates juulist üürida korralikku ja puhast 1-2 toalist korterit Tallinna kesklinnas, vanalinnas, Kalamajas või Kadriorus. Max 3000 eek/kuu

 • HS

  hs@tt.ee

  16.06.09 16:04

  Tere! Otsime üürikorterit Tartus, täpsemalt Tähtveres, Kesklinnas või Supilinnas. Soovime kahetoalist WC ja dushiga korterit üüriga kuni 3000 krooni kuus, kütte liik pole oluline, ent korter peab hästi sooja pidama. Muude soodsate tingimuste korral võib pakkuda ka suurt ühetoalist või üüri kuni 3500 krooni kuus. Korterit vajavad teise ülikooliaasta lõpetanud mittesuitsetavad neiu ja noormees, üüriperiood peab algama hiljemalt septembrist. Ei soovi maksta vahendustasusid.
  hs@tt.ee
  55 528 562

 • Lilian

  25.06.09 14:07

  Pakun üürile 1-toalist kõigi mugavustega möbl. korterit rahulikus rajoonis Kristiines Tallinnas, alates juulist, 32 m2, 9/5, otse omanikult. Hind 2500+vesi+elekter, tagatisraha. Lähedal kõik inrfastruktuurid ja Stroomi rand. Pildid üleval www.kuldnebors.ee/7256499
  Tel. 56633491

 • E.

  ejaks@hot....

  25.06.09 21:24

  Soovin üürida Tallinnas (soovitavalt Nõmme, Laagri, Mustamäe, Õismäe) või Sauel 2-3 toalise korteri esialgu umbes 3 kuuks. st. septembri lõpuni korralikele ja puhtusest lugupidavatele töömeestele. Korter peab olema puhas ja kindlasti peab olema pesemisvõimalus. Ei soovi maksta vahendustasusid.

 • Liis

  liis_liis@...

  01.07.09 15:24

  Soovin üürida koos kahe sõbrannaga 3/4-toalist korralikku korterit Pärnus, alates augusti lõpust/septembrist. Oleme korralikud ja koduhoidvad peatsed tudengid. Hind võiks jääda alla 4000 krooni kuus. Korteris peaks olema kindlasti korralik köök ning WC/vannituba. Eelistatult otse omanikult.

 • Krata

  kratiplika...

  13.07.09 19:40

  Pere (3 inimest) soovib üürida augustist/augusti lõpust heas korras ja ilusat korterit/ pisikest maja Tallinnas. Elamispind peab olema igati heas korras, remonditud, olemas võiks olla vähemalt köögimööbel ja tubades kapid, aga ka muu mööbel võib olla (ei soovi nõukaaegse või muidu inetu mööbliga kodu); tube võiks olla 2-3 (soov alates 60 m2); sooviks rahulikus ja ilusas kohas asuvat kodu (aed, rohelisus ja vaikus on boonusteks). Pakkumisi ootan : kratiplika999@hot.ee
  Tagatisrahaga nõus, võime maksta ka paari kuu üüri ette, MAAKLERITEL PAUN MITTE ÜHENDUST VÕTTA!

 • Elis

  ellu877@ho...

  14.07.09 12:17

  Korralik neiu soovib üürida keskküttega tuba Tartus (otse omanikult). Tuba võiks olla möbleeritud. Üüri hind max 1400.
  ellu877@hotmail.com

 • Üürnike poole pealt

  17.07.09 21:31

  Olen kuulnud kurtmist üürnike poole pealt, et omanikud võtavad krõbeda tasu, kuid sanitaarprobleemidega peab üürnik ise maadlema; leidma aja, mil vahetatakse radiaatorid, toru lekkimisega tegelema. Ise parandama juhtmete vahetamisega tekitatud augu. Mõni omanik kompenseerib küll kulutused, kuid kes kompenseerib aja??? Milline omanik küsib, et kus võtab üürnik korrga summa üürile, kommunaalmaksetele, sanitaarprobleemidele jne.
  Üürnikud vahetavad ka siis tihti elamispinda, kui üüriturul hinnad kiiresti langevad ning tekib võimalust valida tunduvalt odavamate üürihindadega sama heade korterite vahel, kuid oma korteri omanik ei ole toimuvaga kursis, ega soovi hinda langetada. Üürnikul tekib võimalus ja lasebki jalga.
  Otse omanikult korterile üüriline leida on ikka kiirem võimalus, kui läbi maaklerite. On olemas erinevad "tasuta" kuulutuste lehed, portaalid. Palun pane paar kuulutust üles ja üürnikud jooksevad tormi nagu herilased. kirjuta juurde, et OTSE OMANIKULT. Kindasti peaks olema elamispinna-üürihinna suhe paigas. Juhtub tihti, kus omanik hindab oma pakutava üle. Üürnik ju näeb, mida ta selle eest saab...

 • Irvik

  21.07.09 15:09

  Tavaliselt on nii, et kui soovitakse üürida otse omanikult - on ka hiljem tagajärjed. Olen kokku puutunud juba selle jamaga ja nüüd ainult läbi maakleri. Maakler prakeerib vähemalt pooled nendest üürnikest välja. Ja nüüd olen rahul....üürnikud on ok.

 • Seedu

  ilmar(ät)...

  22.07.09 09:48

  Otsin elukaaslasega Tartu kesklinna läheduses rahulikus piirkonnas (Tähtvere, Karlova, Supilinn, Ülejõe, Kesklinn) üürikorterit või majaosa üüriga kuni 6000 krooni kuus. Boonuseks oleks kui korter oleks võimalikult vähe möbleeritud ning seal oleks pesumasin. Võib pakkuda ka ahiküttega. Oleme korralikud, mittesuitsetavad, õppivad ja töötavad inimesed.

 • Silver

  info.silve...

  23.07.09 10:02

  Otsin korterit, mida omanik oleks nõus müüma järelmaksuga. (10% SM ja edasised üüriga samas suurusjärgus maksed.) Teisisõnu üürin koos väljaostukohustusega.

  Sobivad Kristiine, Mustamäe, ka Kesklinn, 30-33m2. 1toalised.

 • Annika

  annikamats...

  23.07.09 14:34

  Tere!

  Mina ostaks OTSE OMANIKULT väikese maja 20 km raadiuses Tallinnast ning vähemalt 100m2 elamispinda ja krunt vähemalt 1000m2. Hinna osas on mul piiratud võimalus.

  Kui kellelgi on ilus väike maja pakkuda, palun võtta ühendust annikamatson@hotmail.com.

  Maakleritasu ei ole ma nõus enda kanda võtma.

 • Jaanis

  03.08.09 17:56

  Soovin üürida 2-3 toalist korterit Tallinnas Kristiines või Mustamäel.
  Hind koos kommunaalidega kuni 4000.Elamispind peab olema igati heas korras, remonditud. Kindlasti soovin üürida otse omanikult, vahendajatega tegemist teha ei soovi.
  Soovitatavalt kahe eraldi magamistoaga. Kui on midagi pakkuda, siis helista 56746724

 • kogemus maakleritega

  03.08.09 20:59

  Otsisin Tartus endale üürikat. Käisin nii mõndagi vaatamas aga igal pool sama laul, et maksa ka maaklerile. Kõigile konkreetne Ei, mina pole seda teenust tellinud ja mina ei maksa. Võtsin korra omanikuga otse ühendust ja leppisime ilma igatsuguste maakleriteta tingimustes ja lepingus kokku ja tegime diili ära. Siis sai maakler teada, et ilma temata olin diili teinud ja saatis mulle arve oma "teenuste " eest., Ma saatsin ta kohe p....e. Oi kuidas ta siis ähvardas jne. Asja point-võtke omanikega otse ühendust, tehke otse pakkumine omanikule. Puhtalt see maakleri nägu on seda väärt.Vihkame me ju kõik neid asjatundmatuid tibisid kes ennast maakleriteks nimetavad!

 • Ma pole veel läbi

  06.08.09 23:02

  maaklerite otsinud, aga kuidas sa omaniku kontaktid saad? kas maaklerid siis neid kiivalt ei varja?

 • eelmisele

  07.08.09 08:41

  Tartus ikka jutud liiguvad. Ei varja nad midagi nii kiivalt, teinekord on isegi omanik juures olnud kui olen korterit vaatamas käinud. Teinekord on sama korter ka otse omanikult üürile pandud, peab erinevates KV portaalides natuke tuhnima. Võibolla mul ka natuke vedas sest olin enne vihje saanud, et kes seda korterit välja üürib. Võib ka maaklerile öelda, et tahad enne otsuse tegemist omanikuga kohtuda, see täiesti õigustatud nõue mu arust.

Uus postitus